Dansçılardan Anlamlı Bağış
23 Aralık 2014
Prusa dan Muhteşem Gösteri
14 Haziran 2015
Dansçılardan Anlamlı Bağış
23 Aralık 2014
Prusa dan Muhteşem Gösteri
14 Haziran 2015

Bursa da Halk Oyunları Şoku

Geçtiğimiz yıllarda büyük coşkunun yaşandığı Bursa Okullararası Halkoyunları Yarışması bu yıl çok sönük geçti. Bursa Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilen yarışmaya ilk, orta ve liselerden sadece 10 okulun öğrencileri katıldı.

Yaklaşık yüz öğrencinin gösteri yaptığı yarışma minikler, gençler ve yıldızlar olmak üzere üç kategoride gerçekleştirildi. Yarışma dereceye giren okullara plaket takdim edildi. Daha sonra yapılacak olan grup yarışmasında dereceye giren 2 ekip Bursa’yı temsil edecek.

Organizasyona katkı veren Prusa Halkoyunları Gençlik ve Spor Kulübü yöneticileri yakın geçmişte 300 okulun katıldığı, okullar arası halk oyunları yarışmasına bugün yalnızca 10 okul katıldığını, okullardaki halk oyunlarının durma noktasına geldiğini aktardılar.

Prusa Halkoyunları Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ahmet Aydemir, halk oyunlarının yoğun ilginin olduğu dönemlerde Bursa’da yapılan yarışmaların gerek seyirci gerekse katılan okul sayısı açısından Türkiye’de örnek teşkil ettiğini bugün ilginin yok denecek kadar az olmasının düşündürücü olduğunu söyledi.