As Tv Hayata Dair
23 Aralık 2013
Prusa Ekibi KKTC’de Boy Gösterdi
17 Eylül 2014

Prusa dan Muhteşem Başlangıç

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sayın Abdülkadir Karlık ve Gürsu Belediye Başkanı Sayın Cüneyt Yıldız’ın da katıldığı gecede yoğun bir katılım gerçekleşti.

Gece;  Prusa Sanat ve Spor Merkezi’nin Başkanı Ahmet Aydemir’in açılış konuşmasıyla başladı. Açılış konuşmasında 8 ay gibi kısa bir sürede bu geceyi hazırladıklarına değinen Başkan Ahmet Aydemir, başta öğrencileri olmak üzere; velilere, emeği geçen eğitmenleri Murat Kutluk, Murat Pankudus, Elif Günçaldı, Sema Güler, Mustafa Sefil, Tuncer Şahin, Umut Aydın ve Gizem Aydın’a teşekkürlerini sundu.

Bu muhteşem gösteri gecesinde 215 öğrenci sırasıyla Bursa, Aydın, Artvin, İzmir, Üsküp ve Trabzon yörelerini başarıyla sergiledi.  Ayrıca Latin dansları gösterisi de geceye ayrı bir renk kattı. İzleyenlerin büyük beğenisini kazanan Prusa Halk Oyunları ekipleri ayakta alkışlandı.

Gecenin sonunda eğitmenlere, sponsorlara çiçek ve plaket takdimi yapılırken, son günlerde ülkemizin bayrağına yapılan saygısızlığa tepki olarak 10. Yıl marşımız herkesin katılımıyla Türk bayrakları eşliğinde coşkulu bir şekilde hep bir ağızdan söylenerek gecenin finali yapıldı.